баня під Києвом

Любите добре попаритися? Дізнайтеся все про етапи загартовування в руській бані, а також основні правила поведінки в парильні. Дотримання цих норм зробить ваше загартовування в лазні корисним для тіла і безпечним для здоров'я!

Банні процедури стали невід'ємною частиною життя в багатьох країнах ще з незапам'ятних часів. Відвідини парильні і сьогодні залишаються традиційними, але в сучасному світі набувають якісно нових особливостей і властивостей. Банні процедури дають можливість добре пропарити і прогріти організм, що сприяє його загартовуванню. Пропарювання - це цілющий ритуал, а відвідування руської бані як і раніше приносить тільки користь.

Баня на дровах справляє вражаюче позитивну дію на тіло людини, її здоров'я, настрій і психологічне самопочуття. Відвідування лазні залишається одним з найлегших, простих і доступних методів загартовування. Головною умовою при цьому є саме пропарювання «до кісток» і чергування таких процедур, як прогрів, остигання і відпочинок. Глибший прогрів організму відбувається саме в руській бані, а не в фінській сауні, позаяк вологе повітря парильні впливає на тіло м'якше, ніжніше і проникає в кожну клітинку.

Щоб відвідування лазні не завдало шкоди організмові, потрібно бути дуже обережним під час процедур і знати основні правила поведінки в парильні. Дотримання цих норм зробить загартовування в лазні корисним для тіла і безпечним для здоров'я.

Основа загартовування полягає в контрастній зміні температури навколишнього середовища, що добре можна зробити саме в руській бані під Києвом "Золотий дуб". Банні процедури змушують примусово адаптуватися людину до таких умов, тому в загартованому організмі теплообмін відбувається більш гнучко, і тіло легко справляється зі спекою або холодом.

Особливо важливим стає це, коли настає перше похолодання восени або взимку, адже більшість людей хворіють саме в ці періоди зміни температурного режиму. Тому просто необхідно підготувати свій організм до цих перепадів.

Загартовування в лазні відбувається в кілька етапів:

  • Ароматерапія;
  • Пропарювання;
  • Охолодження організму;
  • Відпочинок і розслаблювальні процедури.

1 етап - ароматерапія в лазні

Ароматерапія в лазні - це поєднання пари, трав'яних відварів і ефірних олійок. За цією процедурою уважно стежить пармейстер, який налаштує відвідувача на відпочинок, визначить, наскільки організм чутливий до гарячого повітря, розповість про корисні властивості ароматичних трав, дасть рекомендації щодо тривалості та інтенсивності пропарювання, спостерігаючи за самопочуттям.

Завдяки гарячому повітрю відбувається багаторазове посилення цілющого впливу рослин і ефірних олійок на організм людини. Ця процедура має також противірусний та антибактеріальний ефект, стимулює імунну систему. Після ароматерапії важливо постояти під душем з теплою водою, випити чаю й дати тілу трохи охолонути.

2 етап - пропарювання в лазні

Пропарювання в лазні є стимулювальним масажем за допомогою віника в гарячій парильні, який спричинює розширення судин, посилюючи кровообіг, відбувається рясне виділення поту, поліпшується обмін речовин. При взаємодії розпеченого каміння та води утворюється насичена киснем цілюща пара, що занурює відвідувачів лазні в умиротворений стан.

При цьому пропарювання мусить відбуватися неквапом і послідовно, без різкого збільшення температури. Суть цієї процедури в попередній адаптації, що складається з прийняття теплого душу, часткового прогріву в передбаннику та нетривалому перебуванні в парильні. І тільки потім, в наступних заходах можна збільшувати температуру і час перебування в парильні. Головною умовою є прогрів тіла до такої міри, щоб бажання охолодитися стало вже нездоланним.

3 етап - охолодження

Охолодження тіла - суто індивідуальний процес, який залежить від фізичного здоров'я людини, наявності хронічних хвороб або поточних захворювань, психологічного стану і загального самопочуття. Загартовування банними процедурами є своєрідним шоковим стресом для організму, тому відбуватися воно повинно повільно і послідовно, щоб не зашкодити здоров'ю.

Охолоджуватися на перших порах слід через прийом душу під прохолодною водою з поступовим, але не різким зниженням температури, інакше можна наразитися на шкоду, а не корисну дію. Будь-які процедури при загартовуванні організму в лазні найкраще починати з м'яких контрастів. Наприклад, чергувати теплий і трохи прохолодніший душ, поступово зменшуючи температуру води до холодної.

По тому як організм адаптувався, можна приступати до більш різких контрастів: обливати тіло з відра-водоспаду або занурюватися в холодну воду басейну. Важливо знати, що робити це потрібно відразу, швидко і нетривалий час, уникаючи при цьому сильного охолодження голови, яке може стати причиною збільшення кров'яного або внутрішньочерепного тиску і захворювання на менінгіт.

Басейн дає більш яскраво виражений ефект у порівнянні з відром-водоспадом, але не слід пірнати в нього з головою. Занурення повинно бути плавним, приблизно по шию і нетривалим, протягом 10 секунд, що цілком забезпечує різкий контраст при перепаді температур. Якщо збільшити час перебування, замість охолодження можна отримати банальне переохолодження й застудитися. Тому не потрібно чекати появи тремтіння і «гусячої» шкіри.

4 етап - відпочинок після банних процедур

Відпочинок після банних процедур має відбуватися в розслабленому стані, без поспіху. На відпочинок потрібно витратити стільки часу, скільки в цілому пішло на ароматерапію, пропарювання і охолодження тіла. Розслаблений стан і гарний відпочинок сприяють прекрасному самопочуттю і дарують приємні відчуття після проведених банних процедур.

Пропарювання та холодний контрастний душ є справжнім випробуванням і стресом для організму, тому після них йому необхідно відпочити, розслабитися і відновитися. Адже висока температура й подальше різке охолодження створюють екстремальні умови, до яких організм не звик і не проти уникнути цих процедур. Але гаряче повітря з цілющими травами, правильно підібраний віник, добре пропарювання і професійний пармейстер перетворюють ці випробування на справжнє задоволення.

Зрештою можна відзначити, що розумний підхід до банних процедур благотворно впливає на здоров'я людини. Завдяки ним організм адаптується до перепадів температур, внаслідок чого загартовується не тільки тіло, але й дух, зміцнюється імунітет і поліпшується загальний стан. Загартована людина може забути про простудні захворювання в осінній і зимовий період. Із задоволенням відвідуйте лазню, загартовуйте власний організм і будьте завжди здорові!


ЗАМОВИТИ БАНЮ ПІД КИЄВОМ "ЗОЛОТИЙ ДУБ" ОНЛАЙ


Найкраще для Вас...