день святого валентина історія

Ресторан під Києвом "Золотий Дуб" (Крюківщина, Вишневе) обіцяє докласти всіх зусиль, щоб цей романтичний вечір залишився у Ваших серцях на довгий-довгий час! Світло обіцяємо приглушити, свічки запалити, всіх Гостей будемо пригощати келихом смачного шампанського, а слух тішити живим музичним супроводом...

14 лютого у багатьох країнах світу, включно з Україною, відзначається День святого Валентина (Valentine's Day) або День всіх закоханих.

Яка ж історія виникнення свята св. Валентина?

Дослідники стверджують, що це свято виникло 16 століть назад, хоча дні прославлення кохання існують ще з тих давніх часів, коли наші предки вшановували язичницьких богів.

Свято носить ім'я священика Валентина, котрий жив у Римській Імперії. Імператор Клавдій II вважав, що одружені легіонери його армії, що постійно перебуває в стані війни, втрачають свій войовничий дух через те, що багато часу приділяють сім'ї, й мало дбають про славні походи імперії. Тому своїм указом він заборонив шлюби для тих, хто перебуває на службі.

Але людина не може жити без любові, й солдати римської армії не були винятком, тож вони й надалі продовжували закохуватися. Створювати сім'ї легіонерам почав допомагати священик Валентин, який не побоявся розправи за невиконання імператорського указу й таємно проводив обряди вінчання. Народився він в невеликому італійському місті Терні і завжди відрізнявся романтичним характером. Валентин приходив на допомогу закоханим: мирив їх, коли вони сварилися, складав гарні листи від імені солдатів і на їхнє прохання вручав букети коханим дівчатам.

Дізнавшись про порушення свого указу, імператор сильно розгнівався, наказав заарештувати священика і стратити. Сидячи в ув'язненні, Валентин закохався в дочку тюремника, яка була сліпою від народження, і зцілив її. Напередодні страти він написав їй листа, в якому розповів про свої почуття і підписав послання словами «Твій Валентин». Згодом такі визнання, викладені на папері, і стали називати «валентинками».

Через кілька років католицька церква визнала Валентина мучеником і зарахувала до лику святих. А через два століття Папа Римський Геласіус закликав вважати 14 лютого Днем святого Валентина. Сталося це в 496 році.

Традиції свята дня всіх закоханих

У цей день прийнято підносити коханим солодощі, виготовлені у вигляді серця, букети, складені з цукерок, фруктів і красивих квітів, невеликі пам'ятні сувенірчики. Але найромантичнішим і найбільш неповторним подарунком вважається вечеря при свічках, яку, зрозуміло, краще за все організувати в популярному ресторані під Києвом "Золотий дуб".

Прийнято також обмінюватися кільцями, повітряними кульками, різними ласощами, запускати в небо ліхтарики. Головними аксесуарами Дня закоханих у всьому світі та в Україні вважаються невеликі листівки-«валентинки», виготовлені у вигляді серця й прикрашені трояндочками з янголятами, голубками, купідонами.

Перше відправлене привітання з Днем святого Валентина, яке дійшло до наших днів - це лист герцога Чарльза, яке в 1415 році він відправив своїй дружині з Тауера. Трохи пізніше король Генріх V передав Катерині Валуа барвисту «валентинку», виготовлену й написану придворним поетом.

Валентинки на День закоханих

Перші «валентинки» виготовлялися власноруч. Ті, хто мав талант письменництва, вітали своїх коханих акровіршем, і незабаром в Британії стали видавати спеціальні збірники, звідки закохані брали вірші, переписували їх в свої листівки і дарували коханим. Пізніше американка Естер Гауленд вирішила почати масове виробництво «валентинок», і в перший же рік заробила на них 5 тисяч доларів.

Зараз в Україні в продажу можна знайти найрізноманітніші «валентинки», серед яких будь-який закоханий знайде листівку до душі. Причому, за кількістю продажів вони займають лідируючу позицію, поступаючись лише різдвяним поштівкам. Найчастіше «валентинки» купляють жінки, а чоловіки вважають за краще дарувати квіти, солодощі, мініатюрні сувеніри. Але головним і незабутнім подарунком від коханого безумовно лишається запрошення на романтичну вечерю в ресторані!

Щоб замовити столик на День святого Валентина в ресторані під Києвом, подарувавши незабутнє свято своєї коханій "половинці" - телефонуйте 067-238-80-80!


Найкраще для Вас...